Aromaterapi Eğitimi

Aromaterapi Eğitimi

Kişiye Özel Holistik Aromaterapi Eğitimi ve Rehberlik

aromaterapi eğitimi

Bütünsel sağlık ve güzellik uygulaması olan Aromaterapi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak,aromaterapiyi meslek edinmek veya mevcut  mesleğinde kullanmak isteyen herkese açık olan bu eğitimde , uçucu yağların nasıl üretildiği, güvenli kullanımı ve kullanım yöntemlerini öğreneceksiniz.  Eğitim, birebir özel ders şeklinde olup eğitim içeriği ve süresi tamamen katılan kişinin uçucu ve sabit yağları hangi amaçla kullanmak istediğine göre değişiklik göstermektedir.

Eğitim müfredatı uluslar arası standartlara göre tasarlanmış olup temel olarak ;

-Aromatik bitkilerin tarihi

-Limbik sitemin işyeyişi

-Stres fizyolojisi

-Uçucu ve sabit yağ profilleri

-Uçucu yağların kimyası

-Uçucu yağları uygulama metodları

-Yağ karışımlarının hazırlanması

gibi konular teorik ve pratik olarak ele alınacaktır.

Güzellik Uygulamalarında Aromaterapi

Güzellik uzmanları, SPA terapistleri, masaj terapistleri gibi güzellik sektöründeki profesyonellere yönelik tasarlanmış bu eğitimde holistik aromaterapi temel eğitimindeki başlıklara ek olarak; uçucu ve sabit yağların cilt bakımı, vucüt bakımı, saç bakımı, el ayak ve tırnak bakımının nasıl güvenli bir şekilde kullanılacağı ele alınacaktır.

İşletmelere özel Aromaterapi Eğitimi ve Danışmanlığı

Yapılan birçok  çalışmada kokuların, müşterilerin satın alma davranışlarında çok güçlü bir etki bıraktığını ortaya koymuştur yine kokuların müşteri memnuniyetini ve sadakatini arttırdığını gözlemlenmiştir. Özellikle müşterileri elde tutmadaki başarı ve %5 oranındaki bir artış bile karlılığı ciddi oranda etkileyebilir.

Aromatik yağlarla hazırlanan formüller anti-bakteriyel,anti-viral,anti -inflamatuar özelliklerinin yanı sıra stres seviyesini azaltma, gevşeme, rahatlama ve pozitif düşünceleri teşvik etmek açısından oldukça etkilidir.

  • SPA ,Güzellik merkezlerinde ve Salonlarında yapılan,cilt bakımları,saç bakımları,vucüt bakımları,el ayak bakımları,manikür ve pedikür gibi uygulamalara, Aromatik yağları eklemek böylece terapileri özelleştirmek,müşteri memnuniyetini arttırmak, hijyen ve doğallık açsından farklılık ortaya koymak gibi sebeplerle son derece faydalı olacaktır. Ayrıca müşteri sadakatini arttırmak isteyen bireysel terapistler, Aromaterapiyi doğru ve gerçek anlamda uygulamak isteyen masaj terapistlerinin kariyerlerine artı katacaktır.
  • Aromaterapi popülerliğini gün geçtikçe arttırmaktadır, bu ilgi tabiki boşa değildir hem fiziksel hemde ruhsal açıdan şifa sağlayan aromaterapi uygulamalarını eğitim müfredatlarına eklemek isteyen özel eğitim kurumları veya işletmeler bu anlamda bir açığıda kapatmış olacaktır.

 

 

 

Slider